Polski   english   Deutsch     
 
 
   Strona główna   Lampy   Katalog   Cennik   O firmie     Kontakt
   Sklep internetowy   Linki   Referencje   Wzorcownia   Jak powstają lampy   Artykuły

 

Ciekawe witryny internetowe, które polecamy:Kopalnia w Bochni jest najstarszą kopalnią na ziemiach polskich. Równocześnie jest najstarszym w kraju zakładem przemysłowym, działającym bez przerwy od średniowiecza do czasów współczesnych, a więc przez ponad 750 lat. W ostatnich latach z powodu znacznego wyczerpania zasobów wydobycie soli wstrzymano. Zachowane zostaną jej najstarsze oraz najciekawsze części, objęte ochroną konserwatorską. Część wyrobisk, po odpowiednim przygotowaniu, została udostępniona do zwiedzania jako trasa turystyczna, a w największej z zachowanych komór urządzono podziemne sanatorium.
» Uzdrowisko Kopalnia Soli w Bochni

W Kopalni Soli "Wieliczka" 135 metrów pod ziemią w niepowtarzalnej solnej scenerii Komory "Jezioro Wessel", wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń fizycznych odbywają się codziennie 7- godzinne pobyty lecznicze w ramach 14-dniowych turnusów rehabilitacyjno -leczniczych. W komorze panuje specyficzny mikroklimat, cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną a powietrze komory zawiera duże ilości mikroelementów, przede wszystkim leczniczy chlorek sodu oraz jony magnezu i wapnia.
» Sanatorium Kopalni Soli w Wielczce

Położona w Rumunii kopalnia oferuje pobyty terepeutyczne na głębokości 120 m. Możliwe są tu spacery, ćwiczenia, modlitwa w specjalnej kaplicy, a dla dzieci zabawa na specjalnym, podziemnym "placu zabaw". W sezonie letnim na powierzchni działa także duży basen solankowy. (język angielski)
» Sanatorium Kopalni Soli Praid

Wszystko o soli. Jej zastosowanie, przemysł wydobywczy, dane statystyczne wydobycia itp. (język angielski)
» Salt Institute

Feng Shui jest sztuką uzyskiwania harmonii pomiędzy człowiekiem a środowiskiem, które zamieszkuje...
» Polski wortal Feng Shui

Serwis miejski Nowej Soli
» Nowa Sól

 
 
   © SALTEKO 2004-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.